1. Nowe samochody
Cena (brutto)
246 900 zł
Zasięg tryb elektryczny
411 - 512 km
Zużycie energii
144 - 181 Wh/km
Przyspieszenie 0–100 km/h
6.9 sek
Moc maksymalna
218 KM

Gotów do drogi? Wybierz wersję i silnik

Wybierz wersję:

3 Opcje

 • Toyota bZ4X - Comfort - 5-drzwiowy SUV

  Toyota bZ4X Comfort

  5-drzwiowy SUV

  Wybierz silnik:


  Od

  246 900 zł

  Skrzynia automatyczna 1-stopniowa | 4X2
  • Zasięg tryb elektryczny
   436 - 512 km
  • Zużycie energii
   144 - 169 Wh/km
  • Przyspieszenie 0–100 km/h
   7.5 sek
  • Moc maksymalna
   204 KM
 • Toyota bZ4X - Prestige - 5-drzwiowy SUV

  Toyota bZ4X Prestige

  5-drzwiowy SUV

  Wybierz silnik:


  Od

  257 900 zł

  Skrzynia automatyczna 1-stopniowa | 4X2
  • Zasięg tryb elektryczny
   436 - 504 km
  • Zużycie energii
   147 - 169 Wh/km
  • Przyspieszenie 0–100 km/h
   7.5 sek
  • Moc maksymalna
   204 KM

  Od

  271 900 zł

  Skrzynia automatyczna 1-stopniowa | 4X4
  • Zasięg tryb elektryczny
   411 - 462 km
  • Zużycie energii
   162 - 181 Wh/km
  • Przyspieszenie 0–100 km/h
   6.9 sek
  • Moc maksymalna
   218 KM
 • Toyota bZ4X - Executive - 5-drzwiowy SUV

  Toyota bZ4X Executive

  5-drzwiowy SUV

  Wybierz silnik:


  Od

  284 900 zł

  Skrzynia automatyczna 1-stopniowa | 4X2
  • Zasięg tryb elektryczny
   436 - 444 km
  • Zużycie energii
   166 - 169 Wh/km
  • Przyspieszenie 0–100 km/h
   7.5 sek
  • Moc maksymalna
   204 KM

  Od

  298 900 zł

  Skrzynia automatyczna 1-stopniowa | 4X4
  • Zasięg tryb elektryczny
   411 - 416 km
  • Zużycie energii
   179 - 181 Wh/km
  • Przyspieszenie 0–100 km/h
   6.9 sek
  • Moc maksymalna
   218 KM

Nowa Toyota bZ4X

Innowacyjna, oszczędna i zaprojektowana z rozmachem charakterystycznym dla nowoczesnych SUV-ów… Taka właśnie jest nowa elektryczna Toyota bZ4X. Dowiedz się więcej o modelu, który dzięki imponującemu zasięgowi pozwala pewnie podróżować do celu.

Co chcesz zrobić teraz?

W pełni elektryczna i z napędem na cztery koła

Toyota bZ4X, pierwszy model z linii bZ, wytycza drogę, którą podążą kolejne generacje pojazdów elektrycznych. Nowy model Toyoty stanowi połączenie solidnej konstrukcji dynamicznego SUV-a z najlepszym w swojej klasie napędem na cztery koła. Dodaj do tego niezawodną i niezwykle wydajną baterię, dzięki której zawsze dotrzesz do celu.

 • Elegancki i dynamiczny SUV

  Solidna i stylowa Toyota bZ4X poradzi sobie doskonale zarówno w mieście, jak i na bezdrożach. Model ten zachwyca nowoczesną sylwetką i unikalnym designem.

Zasięg
Bateria
Tryb XMODE
Aerodynamika
Recykling
Pompa ciepła
Dynamiczna jazda

Zasięg

W pełni elektryczna Toyota bZ4X pozwoli Ci dotrzeć tam, gdzie chcesz. Imponujący zasięg* i łatwość ładowania sprawiają, że auto to jest wprost stworzone dla osób ceniących sobie wygodę. * Zasięg w teście WLTP odzwierciedlającym rzeczywistą jazdę w trybie mieszanym: do 512 km (w zależności od wersji wyposażenia). Zasięg został podany jedynie w celach porównawczych i może się różnić w zależności od wybranej wersji wyposażenia, skrzyni biegów, zainstalowanych akcesoriów (fabrycznych i tych dodanych po pierwszej rejestracji auta), stylu jazdy, warunków drogowych, prędkości i obciążenia. Może odbiegać od rezultatów uzyskanych przez użytkownika. Wszystkie pojazdy są certyfikowane zgodnie z najnowszą procedurą testową WLTP – Worldwide harmonized Light vehicles Test Procedure.

Bateria

Toyota gwarantuje, że bateria w Toyocie bZ4X zachowa co najmniej 70% swojej pojemności przez okres 10 lat. Podstawowa gwarancja producencka obowiązuje przez 8 lat lub 160 000 kilometrów z możliwością przedłużenia gwarancji na okres do 10 lat lub 1 000 000 kilometrów (wymaga to corocznej kontroli stanu baterii, szczegóły w Autoryzowanym Serwisie Toyoty).

Tryb XMODE

Ciesz się jazdą Toyotą bZ4X z najlepszym w swojej klasie napędem na cztery koła XMODE. Wybierz tryb jazdy dostosowany do aktualnych warunków drogowych. Okiełznaj każdą trasę i prowadź pewnie w głębokim śniegu oraz błocie (do 20 km/h) lub skorzystaj z trybu Grip Control podczas jazdy w najtrudniejszym terenie (do 10 km/h).

Aerodynamika

Opływowe elementy nadwozia, takie jak wloty w narożnikach przedniego zderzaka, płaskie podwozie, dzielony spojler dachowy czy tylny spojler, pomagają zoptymalizować przepływ powietrza i zwiększyć zasięg Toyoty bZ4X. Oto design, który wykracza poza oczekiwania.

Recykling

Misja Toyoty w zakresie ochrony środowiska nie polega tylko na projektowaniu oszczędnych aut. W Toyocie bZ4X zastosowano materiały nadające się do recyklingu, dzięki którym możemy realizować nasz cel Beyond Zero.

Pompa ciepła

Dostępna w standardzie superwydajna pompa ciepła oddaje energię cieplną pozyskaną ze środowiska do wnętrza auta (zużywając przy tym 3 razy mniej energii niż standardowa nagrzewnica) i chłodzi lub nagrzewa wnętrze, osuszając powietrze i redukując parowanie szyb.

Dynamiczna jazda

Toyota bZ4X powstała na bazie nowej platformy e‑TNGA stworzonej z myślą o pojazdach elektrycznych (BEV). Charakteryzuje się ona nisko położonym środkiem ciężkości i zwiększoną sztywnością nadwozia. Zapewnia wyjątkowo intuicyjne prowadzenie, które zaskoczy Cię niezależnie od tego, czy przesiadasz się z napędu tradycyjnego, czy innego auta elektrycznego.

Beyond Zero: ponad oczekiwania

Naszą misją jest oferowanie lepszej mobilności dla wszystkich. Przedstawiamy następną generację innowacyjnych pojazdów elektrycznych z zasilaniem akumulatorowym, łączących nowoczesne wzornictwo z wyjątkowymi możliwościami. Oto jazda bez emisji spalin, która naprawdę robi różnicę.

 • Ciesz się bezemisyjną jazdą i doskonałym zasięgiem Toyoty bZ4X

  Całkowicie elektryczna Toyota bZ4X pozwala Ci podróżować bez ograniczeń. Imponujący zasięg* i łatwość ładowania sprawiają, że auto to jest wprost stworzone dla osób ceniących sobie wygodę.

  * Zasięg w teście WLTP odzwierciedlającym rzeczywistą jazdę w trybie mieszanym: do 512 km (w zależności od wersji wyposażenia).  Zasięg został podany jedynie w celach porównawczych i może się różnić w zależności od wybranej wersji wyposażenia, skrzyni biegów, zainstalowanych akcesoriów (fabrycznych i tych dodanych po pierwszej rejestracji auta), stylu jazdy, warunków drogowych, prędkości i obciążenia. Może odbiegać od rezultatów uzyskanych przez użytkownika. Wszystkie pojazdy są certyfikowane zgodnie z najnowszą procedurą testową WLTP – Worldwide harmonized Light vehicles Test Procedure.

Przyszłość jest elektryczna

Poznaj korzyści z posiadania zelektryfikowanego auta Toyoty.

25 lat doświadczenia

Od dnia premiery pierwszego hybrydowego modelu Toyoty minęło już 25 lat. Ogromne doświadczenie zdobyte na drogach całego świata pozwala nam tworzyć jeszcze lepsze samochody wykorzystujące energię elektryczną jako źródło napędu.

Dynamika na żądanie

Pełen moment obrotowy dostępny od zaraz. Każdy, kto choć raz poprowadził auto z napędem elektrycznym, zapamięta to uczucie na zawsze. W aucie elektrycznym na nic nie musisz czekać! A nisko położony środek ciężkości sprawia, że zachowanie na drodze jest wzorowe.

Platforma e-TNGA

Zaprojektowana specjalnie dla aut elektrycznych Toyoty platforma jest wyjątkowo sztywna i bezpieczna. Zapewnia doskonałe właściwości jezdne, optymalny rozkład masy, a także przestrzeń wewnątrz kabiny.

Dach solarny

Opcjonalny dach solarny może zapewnić Ci nawet 1800 km dodatkowego zasięgu rocznie! Energia, którą wytwarza w ciągu jednego dnia, jest w stanie naładować 140 iPhone’ów od 0 do 100%.

Napęd XMODE

Niezależnie od warunków drogowych napęd XMODE dobierze najbardziej optymalne ustawienia, zapewniając doskonałą stabilność na każdym rodzaju nawierzchni. Ruszaj pewnie przez śnieg i błoto!

Pompa ciepła

Dostępna w standardzie superwydajna pompa ciepła oddaje energię pozyskaną ze środowiska do wnętrza auta (zużywając przy tym 3 razy mniej energii niż standardowa nagrzewnica) i chłodzi lub nagrzewa wnętrze, osuszając powietrze i redukując parowanie szyb.

Najczęściej zadawane pytania

Zapoznaj się z przewodnikiem po kluczowych aspektach użytkowania pojazdu elektrycznego.

Średni zasięg WLTP jest szacunkowy i opiera się na przepisach WLTP (Worldwide harmonised Light vehicle Test Procedure). Są to światowe standardy, których Toyota rygorystycznie przestrzega. Zasięg użytkowania będzie odbiegał od wartości uzyskanych w teście, gdy kluczowe czynniki, takie jak prędkość, nawierzchnia drogi, sposób jazdy i temperatura otoczenia, będą się różnić od tych określonych w cyklu testowym WLTP. Na stronie internetowej Toyoty bZ4X oraz w katalogu podano zasięg WLTP do 512 km (w zależności od wersji wyposażenia i specyfikacji). Zmienne czynniki mogą jednak sprawić, że zasięg użytkowania będzie niższy. Skorzystaj z naszego kalkulatora, aby oszacować rzeczywisty zasięg w konkretnych warunkach uwzględniających temperaturę, rozmiar kół, tryb jazdy i ustawienia klimatyzacji.

Wybór trybu jazdy Eco zwiększy wydajność i zmaksymalizuje zasięg, podobnie jak włączenie trybu Auto Eco dla ogrzewania. Gdy nie jest Ci potrzebna klimatyzacja, wyłącz ją. Korzystaj z podgrzewanych foteli i podgrzewanej kierownicy, gdyż są to bardziej energooszczędne rozwiązania pozwalające na utrzymanie ciepła w porównaniu z włączaniem ogrzewania. Monitoruj ciśnienie w oponach swojego samochodu. Niskie ciśnienie ma negatywny wpływ na zasięg. Dobieraj odpowiedni rodzaj opon do warunków drogowych. Opony zimowe zużywają więcej energii na suchych drogach niż opony letnie. Usuń z samochodu zbędne przedmioty, gdyż przewożenie zbędnych kilogramów zwiększa zużycie energii. Przyjrzyj się swoim nawykom i stylowi jazdy. Jazda ze stałą, umiarkowaną prędkością, bez niepotrzebnego przyspieszania i hamowania, pomoże Ci pojechać dalej na jednym ładowaniu. Jeśli musisz zmienić prędkość, rób to płynnie, aby zminimalizować zużycie energii.

Nasze pojazdy elektryczne zostały skonstruowane zgodnie z tymi samymi zasadami jakościowymi co i pozostałe samochody Toyoty, a ich baterie zostały tak zaprojektowane, aby oferować lata bezproblemowej eksploatacji. Każda bateria została objęta programem Extended Battery Care, gwarantującym co najmniej 70% pojemności przez pierwsze 10 lat lub 1 000 000 km*, dzięki czemu możesz cieszyć się całkowitym spokojem użytkowania.

* Wymaga corocznej kontroli stanu technicznego w Autoryzowanym Serwisie Toyoty.

Łatwe ładowanie w dowolnym miejscu

Niezależnie od tego, dokąd się wybierasz, auta elektryczne Toyoty dają Ci pełen spokój umysłu. Toyota bZ4X została wyposażona w ładowarkę z systemem Combined Charging System (CCS) oraz ładowarkę pokładową OBC (On-Board-Charger) o mocy 7 kW lub 11 kW. Gdy potrzebujesz naładować baterię, masz kilka możliwości. Ładuj w domu, w pracy lub w trasie. Użyj naszego kalkulatora, określ warunki, w których będziesz ładował baterię (np. typ ładowarki, temperatura zewnętrzna), i ustal dokładny czas potrzebny na uzupełnienie energii w Twoim samochodzie.
 • Ładowarka typu Wallbox

  Dedykowane urządzenie, które naładuje baterię w Twojej Toyocie bZ4X znacznie szybciej, niż jeślibyś korzystał z domowego gniazdka elektrycznego. Pełne ładowanie zajmuje od 7 h* do 10 h.

 • Ładowanie w miejscach użyteczności publicznej

  Chcąc szybko naładować swoją Toyotę bZ4X, możesz skorzystać ze stacji szybkiego ładowania w miejscach użyteczności publicznej. Przy użyciu ładowarki prądem stałym (DC) o mocy 150 kW, naładujesz swoją baterię w ciągu zaledwie 30 min**

 • Zaplanuj ładowanie

  Aplikacja MyT Toyota otwiera przed Tobą świat łączności. Sprawdź poziom baterii w swoim samochodzie, zaplanuj ładowanie i przeglądaj dane dotyczące podróży.

* W samochodach wyposażonych w ładowarkę pokładową OBC (On-Board-Charger) o mocy 11 kW i w zależności od warunków. Czynniki zewnętrzne, takie jak temperatura niższa niż 25°C lub wyższa niż 30°C, mogą mieć wpływ na czas ładowania.

** Czas ładowania zależy od czynników zewnętrznych. Prezentowany przykład został określony w optymalnych warunkach 25-30 st. C, w zakresie 10%-80% stanu naładowania baterii. Aby zwiększyć efektywność ładowania i ochronić baterię, po ok. czterech cyklach ładownia od 10% do 80% wykonanych w ciągu jednego dnia możliwość szybkiego ładowania Toyoty bZ4X zostanie ograniczona na 24 h.

Najczęściej zadawane pytania

Chcesz dowiedzieć się więcej na temat ładowania samochodów elektrycznych?

Naładowanie od 10% do 80% baterii może zająć jedynie 30 minut. Aby zapewnić trwałość baterii, wydajność szybkiego ładowania prądem stałym zostanie zmniejszona, gdy stan naładowania osiągnie 80%. Aby oszacować dokładny czas ładowania, skorzystaj z naszego kalkulatora. Wystarczy wprowadzić dane, takie jak typ używanej ładowarki i temperatura otoczenia, aby uzyskać miarodajny wynik.

 

Te symbole oznaczają różne napięcia ładowarek. Dzięki 400-woltowej architekturze elektrycznej Toyotę bZ4X można ładować, używając zarówno ładowarki z oznaczeniem K (napięcie między 50 V a 500 V), jak i ładowarki z oznaczeniem L (napięcie między 200 V a 920 V).

Ładowanie pojazdu elektrycznego jest proste i wygodne. Zamontowanie urządzenia typu Wallbox w domu to świetny sposób, aby Twój samochód elektryczny był zawsze gotowy do jazdy. Wystarczy go podłączyć do prądu po powrocie do domu. Toyotę bZ4X możesz również bezpiecznie ładować, korzystając z domowego gniazdka za pomocą dedykowanego przewodu, choć w tym przypadku ładowanie będzie trwało dłużej. Dzięki rozwijającej się sieci szybkich ładowarek, które znajdziesz przy autostradach czy na parkingach, możesz wrócić na drogę w ciągu zaledwie 30 minut*. Użyj kalkulatora, aby określić dokładny czas potrzebny na uzupełnienie energii w baterii Twojego auta.

 

* Zależnie od warunków zewnętrznych. Aby chronić baterię i wydłużyć jej żywotność funkcja szybkiego ładowania zostaje zredukowana po przekroczeniu 80%. Użyj kalkulatora, aby określić dokładny czas potrzebny na uzupełnienie energii w baterii Twojego auta.

Samochody wyprodukowane do stycznia 2023 roku włącznie zostały wyposażone w 1-fazową ładowarkę pokładową OBC (On-Board-Charger) o mocy 7 kW. Przy instalacji domowej umożliwiającej ładowanie z 32 A minimalny czas pełnego ładowania wynosi 10 h. Samochody produkowane od lutego 2023 roku posiadają 3-fazową ładowarkę pokładową OBC o mocy 11 kW, co oznacza, że samochód można naładować do pełna w 7 h za pomocą 3-fazowej ładowarki typu Wallbox (przy 16 A). Użyj kalkulatora, aby określić dokładny czas potrzebny na uzupełnienie energii w baterii Twojego auta.

W każdym pojeździe elektrycznym wyróżniamy dwie pojemności baterii:

Pojemność brutto – całkowita pojemność akumulatora trakcyjnego, który znajduje się na pokładzie samochodu.

Pojemność netto – dostępna dla użytkownika pojemność akumulatora trakcyjnego, która jest ograniczana przez producenta pojazdu.

Pojemność netto jest stosowana w celu ochrony baterii przed jej zbyt głębokim rozładowaniem oraz przeładowaniem ponad 100% stanu naładowania akumulatora. W Toyocie bZ4X pojemność baterii brutto wynosi 71,4 kWh, a pojemność netto ok. 64 kWh.

Nasze samochody elektryczne są zaprojektowane w taki sposób, aby nie doprowadzić podczas normalnej eksploatacji do głębokiego rozładowania bądź przeładowania baterii. Decyzja o zakończeniu ładowania zależy więc bezpośrednio od klienta, jego stylu jazdy, preferencji i nie powinna mieć znaczącego wpływu na kondycję akumulatora trakcyjnego.

Warto pamiętać jednak, że po naładowaniu baterii do 100% funkcja regulacji hamowania odzyskowego (Regeneration Boost) może być niedostępna, więc warto zakończyć ładowanie wcześniej, jeśli chcemy korzystać z pełnej rekuperacji i wydłużyć żywotność klocków oraz tarcz hamulcowych.

Dodatkowo, czas ładowania prądem stałym (DC) w zakresie 80%-100% trwa znacznie dłużej niż ładowanie od 10% do 80% stanu naładowania baterii, więc odłączenie samochodu przed pełnym naładowaniem może także pomóc zaoszczędzić czas.

Chcąc szybko naładować swoją Toyotę bZ4X, możesz swobodnie korzystać ze stacji szybkiego ładowania prądem stałym (DC) w miejscach użyteczności publicznej. Aby zwiększyć efektywność ładowania i ochronić baterię, po ok. czterech cyklach ładowania od 10% do 80% wykonanych w ciągu jednego dnia możliwość szybkiego ładowania Toyoty bZ4X zostanie automatycznie ograniczona na około 24 h. Jest to normalne zjawisko, nie wymagające żadnej interakcji ze strony kierowcy. Samochód może nadal być użytkowany oraz ładowany z pełną mocą za pomocą prądu zmiennego (AC).
 • Zawsze w drodze, zawsze razem

  Inteligentny kokpit Toyoty bZ4X oferuje płynną integrację ze smartfonem. Dostęp do świata łączności zapewnia aplikacja MyT Toyota, którą zaprojektowano, aby ułatwić jazdę.

Toyota T-Mate – W trosce o Twoje bezpieczeństwo

Model Toyota bZ4X został wyposażony w systemy bezpieczeństwa Toyota T-Mate, które powstały, by wspierać Cię podczas jazdy w mieście i na autostradzie, a także podczas parkowania. Inteligentne technologie chronią Ciebie, Twoich pasażerów i innych uczestników ruchu. Jednym z elementów T-Mate jest pakiet Toyota Safety Sense, który w każdej Toyocie bZ4X dostępny jest w standardzie. Zapoznaj się z najważniejszymi funkcjami dostępnymi w modelu Toyota bZ4X poniżej i odkryj pełną gamę technologii T-Mate dla modelu Toyota bZ4X w konfiguratorze.
 • Układ wczesnego reagowania w razie ryzyka zderzenia (PCS)

  Układ wykrywa ryzyko zderzenia z innymi pojazdami, pieszymi, rowerzystami i motocyklistami i ostrzega kierowcę sygnałem dźwiękowym i wizualnym. Jeżeli kierowca nie zdoła odpowiednio szybko zareagować, samochód zacznie automatycznie hamować, aby nie dopuścić do kolizji lub zminimalizować jej skutki. Najnowsza wersja PCS została rozbudowana m.in. o układ zapobiegania kolizjom na skrzyżowaniach i wspomaganie kierownicy w razie ryzyka zderzenia.

 • Inteligentny tempomat adaptacyjny (iACC)

  Inteligentny tempomat adaptacyjny utrzymuje stały zadany dystans od poprzedzającego auta. Jeżeli odległość zacznie się zmniejszać, tempomat automatycznie zacznie hamować i uruchomi światła stop. W samochodach wyposażonych w układ rozpoznawania znaków drogowych (RSA) system dodatkowo odczytuje ograniczenia prędkości i sugeruje dostosowanie stylu jazdy do obowiązujących limitów.

 • Układ awaryjnego zatrzymania pojazdu (EDSS)

  Jeśli EDSS wykryje brak reakcji ze strony prowadzącego, wyemituje głośny sygnał dźwiękowy, a następnie rozpocznie hamowanie awaryjne, wytracając prędkość aż do całkowitego zatrzymania auta przy zachowaniu zadanego toru jazdy. Następnie uruchomione zostaną światła awaryjne, by ostrzec innych uczestników ruchu. EDSS automatycznie otworzy zamki wszystkich drzwi, by ułatwić akcję ratunkową, jeżeli zajdzie taka potrzeba.

 • Zdalne aktualizacje (OTA) pakietu Toyota Safety Sense

  Zdalne aktualizacje pozwalają ulepszać istniejące funkcje pakietu Toyota Safety Sense w Twoim aucie, a także dodawać nowe.

 • Proaktywny asystent jazdy – asystent zwalniania (PDA – DA)

  System ułatwia płynne wytracanie prędkości po zdjęciu nogi z pedału hamulca i wykryciu poprzedzającego auta.

 • Monitor panoramiczny z systemem kamer 360 stopni (PVM)

  Parkuj łatwiej z systemem, który łączy obraz z czterech kamer, pozwalając monitorować całą przestrzeń wokół auta.

 • Kamera monitorująca kierowcę (DMC)

  System wykorzystuje kamerę zainstalowaną na kierownicy, aby monitorować stan kierowcy. Ostrzega w przypadku wykrycia anomalii, np. zmęczenia. Informacja z kamery jest przesyłana m.in. do systemu EDSS, powodując jego szybszą aktywację.

BEYOND ZERO

MÓJ ELEKTRYK

Skorzystaj z dotacji dla osób prywatnych i firm na auto z napędem elektrycznym!

SPRAWDŹ SZCZEGÓŁY

Galeria

POZNAJ USŁUGI KINTO

Sprawdź ofertę dla swojej firmy.
Opens in new window Dowiedz się więcej